دکتر حسین نیک رو

مزوتراپی

مزوتراپی

مزوتراپی

استفاده از سوزن ها برای از بین بردن بیماری یا تسکین درد قدمت زیادی دارد. به طور مثال بقراط (400 سال قبل از میلاد) به صورت موضعی از کاکتوس برای درمان درد شانه استفاده می کرد و نیز چینی ها برای 2000 سال است از طب سوزنی استفاده می کنند. در نهایت پس از اختراع سوزن توخالی از قرن نوزدهم، تزریق نیز به طور متداول انجام می شود.

معایب مزوتراپی

  1. در پیری های شدید پوست مناسب نیست
  2.  اریتم خفیف رابه دنبال خواهد داشت
  3.  احتمال واکنش های آلرژیک وجود دارد
  4. خارش و احساس سوزش خفیف، 5 دقیقه پس از تزریق (به ویژه با ویتامین C) شایع می باشد

مزایای مزوتراپی

  1.  یک روش اقتصادی و هزینه به صرفه است
  2.  روشی غیر جراحی، غیر تهاجمی، بدون نیازی به بستری شدن، بیهوشی یا بهبودی طولانی مدت می باشد
  3.  مناسب افراد برای آقایان و خانم ها و حتی افراد بسیار جوان است
  4.  و……………
مزوتراپی

اندیکاسیون های مزوتراپی 

1.تسکین درد

2.درمان آسیب های ورزشی

3.بیماری های عصبی (سیاتیک و لومبوساکرال)

4.بیماری های ژنیکولوژی و اورولوژی

5.بیماری های عفونی و التهابی

6.اختلالات روماتولوژی

7.اختلالات عروقی

8.ترک اعتیاد

کنترااندیکاسیون های مزوتراپی

کنترااندیکاسیون های مزوتراپی اهواز عبارتند از: شاخص توده بدنی (BMI) بیشتر از 30، حساسیت شناخته شده به هر یک از داروها، سن زیر 18سال، بارداری، شیردهی، تحت درمان بودن با داروهای ضد انعقاد خون، استفاده از داروهای قلبی (مانند آمیودارون، هیدرالازین، مسدود کننده های کانال کلسیم ،بتا بلاکرها)، بیماری هایی مانند دیابت وابسته به انسولین ، اختلالات کبدی و کلیوی، ایدز، اختلالات تشنج و لوپوس.

کنترا اندیکاسیون های مزوتراپی به شرح زیر می باشد

1.حاملگی و شیر دهی

همانند کلیه پروسیجرهای استتیک، تا ختم حاملگی و شیر دهی این پروسیجرها به تاخیر انداخته می شود و ضرورتی برای انجام آن ها در این دوره وجود ندارد.

2.مصرف داروهای ضد انعقاد

مصرف هرگونه داروهای ضد انعقاد از جمله آسپیرین، وارفارین و هپارین باعث بالا رفتن عوارض ناشی از ورود مکانیکال سوزن خواهد شد.

3.جهت کاهش سایز سینه

در افراد با بزرگی پاتولوژیک سایز سینه که منجر به مشکلات کمربندی استخوانی-عضلاتی شانه می شود،مزوتراپی کاربرد نداشته و به جراح ارجاع داده می شود.

4.کانسر به ویژه درمرحله فعال

در افرادی که مبتلا به هر گونه سرطان می باشند.مزوتراپی همانند بسیاری از پروسیجرهای دیگر کنترااندیکه می باشد. یک سال بعد از اتمام آخرین جلسه شیمی درمانی و یا رادیوتراپی، اگر عود بیماری نداشته باشد، با کسب اجازه مکتوب از متخصص مربوطه می توان مزوتراپی را با احتیاط در این افراد شروع نمود. بسیاری از این افراد به علت تبعات درمانی از جمله ریزش مو و پیری پوست مراجعه می نمایند که مزوتراپی می تواند مفید فایده واقع شود.

مواد مورد استفاده در مزوتراپی

بسیاری مواد مختلف وجود دارد که ممکن است در تزریقت مزوتراپی شما گنجانده شود. مواد مورد استفاده شما بستگی به خودتان دارد که شما برای آن تحت مزوتراپی قرار می گیرد و همچنین بخشی از بدن که می خواهید تحت آن درمانی انجام دهید ، این نقاط همپنین غلظت هر یک از مواد تشکیل دهنده را مشخص می کند.

کدام مواد ها بیشتر استفاده می شود

برخی از مواد های شناخته شده تری که ممکن است در مزوتراپی مورد استفاده قرار بگیرد: کافئین ، اسید هیالورونیک ، ال کار نیتین ، چند ویتامین و عصاری کنگر است. در ادامه لیستی برای شما فراهم کرده ایم که بیشتر در تزریق مورد استفاده قرار می گیرد.

هیالورونیداز:

این ماده آنزیمی است که به طور طبیعی در بدن ما انسان ها وجود دارد و برای تجزیه اسید هیالورونیک کار می کند. هیالورونیداز همچنین باعث نفوذ پذیری بیشتر بافت های بدن نسبت به سایر مواد تزریق مزوتراپی اهواز می شود. هدف دیگر این آنزیم این است که قادر به تجزیه سلولیت است و به پوست جلوه صاف تری می بخشد.این ممکن است زیرا سلولیت به دلیل بافت همبند است که حاوی مقدار زیادی اسید هیالورونیک است.

ال کارنیتین:

این ماده خاص به حذف چربی از سلول های چربی و انتقال آن به میتوکندری کمک می کند. میتو کندری اجزای کوچکی از سلول های بدن است که از اسید های چرب برای ایجاد انرژی استفاده می کنند.

فسفا تیدیل کولین:

این یک آنتی اکسیدان است که در مزوتراپی استفاده می شود ، زیرا شناخته شده است که چربی را حل می کند ، و آن را در آب حل می کند. این اجازه می دهد تا چربی از طریق مدفوع یا ادرار از بدن دفع شود.

دی اکسی کولات:

آنزیمی است که به طور طبیعی در بدن ما وجود دارد. معمولا صفرا برای تجزیه چربی از رژیم غذایی است. در مزوتراپی برای تکمیل محلول در چربی در آب برای کمک به ازبین رفتن چربی (DC) استفاده می شود.

آمینوفیلین:

این ماده به روشی مشابه کافئین عمل می کند. در مزوتراپی برای تحریک و از بین بردن چربی در سلول ها استفاده می شود. آمینو فیلین همچنین باعث گسترده شدن موبرگ ها می باشد تا اکسیژن و مواد مغذی بیشتری به بافت ها برسد. این ماده باید در غلظت نسبتا کمی (20میلی گرم در میلی لیتر) استفاده می شود زیرا عوارض جانبی مانند : استفراغ،اسهال و حالت تهوع مشاهده شده است.

Summary
مزوتراپی
Service Type
مزوتراپی
Provider Name
مزوتراپی,
ahvaz, Telephone No.06135513686
Area
مزوتراپی

تمام حقوق این سایت متعلق به دکتر حسین نیک رو می باشد و هرگونه کپی برداری ممنوع است